Wybierz prezent

Co robimy?

Pomagamy spełnić marzenia dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Czy pamiętasz rower, o którym marzyłeś i dostałeś od rodziców? Albo Twój pierwszy, upragniony komputer? A może śniłeś o zegarku, który sprezentowano Ci na komunię? Dzieci marzą o różnych rzeczach i proszę o nie rodziców. Nie mogą spać po nocach, rysują je i piszą listy – prośby. Takie marzenie tak łatwo spełnić!

A radość dziecka jest po prostu bezcenna. Najcenniejsza dla nas dorosłych i niezapomniana dla dzieci. One uczą się, że warto czegoś mocno chcieć, bo zasługują aby to otrzymać. I że marzenia się spełniają.

Dlatego co roku znajdujemy Mikołajów, którzy zakupią, świątecznie zapakują i przyniosą do nas wymarzone prezenty dla konkretnych, wybranych przez siebie, dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych i ubogich rodzin.

Robimy to po to aby dać dzieciom wiarę, że warto marzyć, i że zasługują na swój wymarzony prezent. I aby dać nam dorosłym chwilę wzruszenia i radości z możliwości obdarowania dziecka niezapomnianym wieczorem wigilijnym.

Placówki, którym pomagamy, są nam bliskie z różnych powodów. Czasami mamy w miejscowościach, w których się znajdują, rodziny, czasami jeździmy tam na wakacje. Co ośrodek czy rodzina to inna historia. Jest tylko jedna zasada. Staramy się obejmować naszą Akcją placówki w mniejszych miejscowościach oraz rodziny mieszkające na wsi, a więc tam gdzie dostęp do innych sponsorów jest mniejszy.

Dobrze znamy ośrodki i rodziny, którym pomagamy. Utrzymujemy z nimi kontakt nie tylko „od święta”. Co roku osobiście zawozimy prezenty, rozmawiamy z wychowawcami placówek i z rodzinami, oraz oczywiście z dziećmi!

Mamy pewność, że kupione dzięki naszej Akcji ich wymarzone prezenty co roku do nich trafiają.

W roku 2020, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, formuła Akcji Wymarzony Prezent ulega zmianie. Uruchomiliśmy 3 zbiórki funduszy na rzecz 3 ośrodków, które mają pod swoją opieką 82-je dzieci. Zadeklarowane przez dyrektorów placówek sprzęty i pomoce edukacyjne zostaną zakupione on-line i przesłane do placówek.